• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Зайнятість населення

Ситуація на ринку праці безпосередньо залежить від економічного та соціального розвитку країни та регіону. Під впливом всіх існуючих факторів ситуація на ринку праці області, як і в Україні в цілому, залишається напруженою. На фоні національної проблеми трудової міграції населення області додатковою причиною покинути батьківщину у пошуках більш оплачуваної роботи є припинення діяльності промислових підприємств, а найбільш «ризикові» території – населені пункти на лінії зіткнення та приближені до неї.

 

Одним з найважливіших елементів визначення напрямку соціально-економічного розвитку Луганської області є розуміння реальної демографічної ситуації і балансу трудових ресурсів. Статистичний облік населення є недосконалим. Останній перепис населення в Україні проводився 18 років тому, наступний заплановано Урядом на 2020 рік. З метою розуміння хоча б приблизної ситуації щодо трудових ресурсів та населення загалом,

Департаментом соціального захисту населення проводиться аналіз балансу трудових ресурсів Луганської області, з якими можна ознайомитися за посиланнями.

 

Відповідно до статті 17 Закону України «Про зайнятість населення», місцеві державні адміністрації беруть участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.

Координацію роботи із здійснення заходів, передбачених програмами зайнятості населення в Луганській області, здійснює Департамент соціального захисту населення спільно з Луганським обласним центром зайнятості.