• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Нормативна база з питань соціального захисту постраждалих громадян

Наказ міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 року № 165 «Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою у 2020 році

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 339 «Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, у 2020 рік

 

Законн України "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796

 

Постанова Кабінету Міністрів України  від 16.01.2019 № 22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році

 

Постанова Кабінету Міністрів України  від 23.11.2016 №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 760 "Про затвердження Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян"

 

Постанова КМУ від 28.12.2016 № 1045 "Деякі питання виплати соціальної стипендії студентам (курсантам) вищих навчальних закладів"

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936 визначено Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 31.01.2019 № 127 "Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік"

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» визначено новий порядок видачі посвідчень та затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, а також для осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях (категорія 1,2,3)

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

"Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2020 рік"

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами, техногенними та медичними наслідками.

Полум'я на ЧАЕС гасили більше 200 тисяч ліквідаторів. Всі вони отримали високі дози радіації. Десятки тисяч з них смертельні. Такою ціною вдалося врятувати світ від ще більш серйозною катастрофи - сильного водневого вибуху на місці зруйнованого реактора. Трагедія забрала життя 35 тисяч українців.

Свою чималу лепту внесли і наші земляки, які в числі перших прибули в радіоактивну зону.

Луганщина відрядила більш 13 тис. своїх фахівців: шахтарів, міліціонерів, пожежних, будівельників, медичних працівників – на боротьбу з невідомою та неконтрольованою стихією.

На сьогоднішній день у Луганській області нараховується більше 4000 постраждалих осіб, з них більш 1000 безпосередніх учасників ліквідації, які мають першу, другу та третю категорії.

У зв’язку з цим існує необхідність продовження реалізації комплексу заходів, спрямованих на збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне і повноцінне їх лікування, соціальний і матеріальний захист.