• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Соціальний діалог

Луганська обласна тристороння соціально-економічна рада

Координаційний комітет сприяння зайнятості населення Луганської області

Соціальний діалог - це процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціально-економічної політики та регулювання соціально-трудових відносин.

Соціальний діалог здійснюється на принципах: законності; репрезентативності й повноважності сторін та їх представників; незалежності та рівноправності сторін; конструктивності та взаємодії; добровільності та прийняття реальних зобов'язань; взаємної поваги та пошуку компромісних рішень; обов'язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; відкритості та гласності; обов'язковості дотримання досягнутих домовленостей; відповідальності за виконання прийнятих зобов'язань.

Соціальний діалог здійснюється на національному, територіальному та локальному (підприємство, установа, організація, транснаціональна корпорація) рівнях на тристоронній або двосторонній основі.

Соціальний діалог здійснюється між сторонами соціального діалогу відповідного рівня у формах: обміну інформацією; консультацій; узгоджувальних процедур; колективних переговорів з укладення колективних договорів і угод.

Сторони соціального діалогу на обласному рівні:

  • Об’єднання організацій роботодавців Луганської області;
  • Федерація профспілок Луганської області;
  • Луганська обласна державна адміністрація.

28 листопада 2018 року було підписано Територіальну угод між Луганською обласною державною адміністрацією, Федерацією профспілок Луганської області та Об’єднанням організацій роботодавців Луганської області на 2019-2020 роки.

Це нормативний акт соціального діалогу регіонального рівня, обов’язковий для виконання на території Луганської області.

Також спільними зусиллями створено інструменти соціального діалогу:

- розпорядженням голови облдержадміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 16.11.2018 № 923 було відновлено діяльність Луганської обласної тристоронньої соціально-економічної ради;

- спільним рішенням сторін соціального діалогу від 16.01.2019 № 38/128/18 створено Координаційний комітет сприяння зайнятості населення Луганської області.

 

Територіальну угоду, склади, положення та протоколи засідань Луганської обласної тристоронньої соціально-економічної ради та Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Луганської області можна знайти у вкладеннях.