• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Регіональна цільова програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Одним із основних напрямків в роботі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації є соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ця робота здійснюється за рахунок державного та обласного бюджетів.

За рахунок державного бюджету Департамент реалізує 6 програм, основні з них:

  • щомісячна грошова компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалим особам, що належать до I та II категорій;
  • виплата компенсацій сім’ям з дітьми  на безкоштовне харчування дітей;
  • організація і проведення санаторно-курортного лікування.

На обласному рівні соціальні та медичні проблеми постраждалих осіб вирішуються в рамках «Регіональної цільової програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019-2021 роки», яка була затверджена розпорядженням голови обласної держадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від   31. 05.2019 № 480.

Метою програми є забезпечення соціального та медичного обслуговування  постраждалих осіб, формування громадянської свідомості, висвітлення дій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вирішення проблем таких громадян.

Функції організації та контроль за здійсненням заходів Програми покладено на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації , як структурний підрозділ облдержадміністрації. Беруть участь у виконанні Програми інші структурні підрозділи облдержадміністрації – департаменти: охорони здоров'я, освіти і науки, масових комунікацій; управління  молоді та спорту; управління праці та соціального захисту населення виконкомів міських рад міст обласного значення (за згодою), управління соціального захисту населення райдержадміністрацій.