• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Пільговий проїзд

Монетизація проїзду

14.03.2018 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 197 ««Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах»

 

Постановою передбачено надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі.

На виконання пункту 4 Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого Постановою, (далі – Порядок) прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14.06.2018 № 469 «Про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати у 2018 році окремим категоріям осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах» (далі – Розпорядження), яке зареєстроване у Головному територіальному управлінні юстиції у Луганській області 02.07.2018 за № 50/1806. Розпорядження було опубліковане у газеті «Вісті Луганщини» та набуло чинності 04.07.2018. Відповідно до Розпорядження (зі змінами) розмір щомісячної готівкової виплати для надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування в області складає 117 грн.

Потреба у коштах для надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі є дуже значною, тому жодним органом місцевого самоврядування не приймалося рішення щодо надання пільг у готівковій формі.

Відповідно до пункту 1, затвердженого Постановою, органи місцевого самоврядування продовжують надавати відповідні пільги у безготівковій формі.

До 2016 року забезпечення фінансування компенсаційних виплати за пільгові перевезення окремих категорій громадян здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим.

Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» не було передбачено субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсаційні виплати за пільгові перевезення окремих категорій громадян.

Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 № 1789-VIII зі статті 102 Бюджетного кодексу виключено пункт 5 яким було передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

У зв'язку з цим, фінансування витрат, пов’язаних з наданням пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів відповідно до підпункту ґ пункту 3 статті 91 Бюджетного кодексу України.

Відповідно до статті 12 Закон України «Про транспорт» підприємства транспорту зобов'язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Відповідно до статті 37 Закон України «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

 Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом, а безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Також, 14.03.2018 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 197 ««Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» (далі – Постанова).

Постановою передбачено надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі.