• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Пільгове забезпечення автотранспортом

Одним із шляхів створення безбар’єрного простору для осіб з обмеженими фізичними можливостями є забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з вираженими порушеннями опорно-рухового апарату автомобілями, безкоштовно або на пільгових умовах.

Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 «Про Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями» (далі – Порядок).

Цей Порядок визначає механізм забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю, які мають право на їх отримання безоплатно або на пільгових умовах, є громадянами України і місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавчому порядку.

Автомобілі видаються особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю відповідно до показань обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яка визначає, чи є у них медичні показання для забезпечення автомобілем як засобом протезування, а також чи можуть вони водити машину.

Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями: особи з інвалідністю внаслідок війни І групи по зору або без обох рук; особи з інвалідністю з  куксами обох ніг і рук; особи з інвалідністю І та ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї ( категорія І).

Діти з інвалідністю беруться на облік після досягнення ними п’ятирічного віку. У разі досягнення 18 річного віку вони підлягають повторному огляду для підтвердження медичних показань для забезпечення автомобілем.