• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Пільги на житлово-комунальні послуги

Нормативна база

Закон України «    Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 

 

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 

 

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»

 

 

Закон України «Про соціальний захист дітей війни»

 

 

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

 

 

Закон України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»

 

 

Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»

 

 

Закон України «Про охорону дитинства»

 

 

Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»

 

 

Закон України «Про Службу безпеки України»

 

 

Закон України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України»

 

 

Кодекс цивільного захисту України

 

 

Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

 

 

Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

 

 

Закон України «Про захист рослин»

 

 

Закон України «Про Культуру»

 

 

Закон України «Про освіту»

 

 

Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою»

 

 

Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою»

 

 

Постанова КМУ «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»

 

 

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї»

 

 

Постанова КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»

 

 

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету»

 

 

Постанова КМУ «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»


Постанова КМУ від 17.03.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»

 

 

Куди звертатися

Куди звертатися

З 1 жовтня 2019 року органи соціального захисту населення самостійно призначають та надають пільги у готівковій формі виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (далі – Порядок).

Виплата пільг здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк», в свою чергу, здійснює переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклав договору з АТ «Ощадбанк» для перерахування сум пільг, він до 1 червня не має права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди.

Згідно з Порядком перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги (витрати) шляхом подання відповідної заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, відображені на облікових записах пільговиків, які утворилися станом на 1 червня, перераховуються з рахунка для виплати пільг на рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк» рахунок відкривається за заявою пільговика до АТ «Ощадбанк».

Враховуючи вищевикладене, з 1 жовтня 2019 року підприємства-надавачі послуги припиняють безпосередньо надавати пільги на житлово-комунальні послуги, проте пільги тепер надають органи соціального захисту населення. Міністерство соціальної політики перераховує нараховані пільговикам кошти до АТ «Ощадбанк», який зараховує їх на рахунки підприємств-надавачів послуг, які уклали договір з АТ «Ощадбанк».

 

Тобто, підприємства-надавачі послуг, які уклали з АТ «Ощадбанк» договір отримають кошти за кожного пільговика, а підприємства-надавачі послуг, які не уклали з АТ «Ощадбанк» договір до 1 червня, не мають права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк». Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».