• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Центри соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю

В Луганській області на підконтрольній території функціонують  5 центрів соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю (районні:  Кремінський, Попаснянський,  Станично-Луганський центри, міські: Рубіжанський і Сєвєродонецький центри, обласний - центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю  «Відродження»)

У структурі 2 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 1 центру надання соціальних послуг діють відділення соціальної реабілітації, а саме: Старобільського, Новопсковського районів та Білокуракінської селищної територіальної громади.

 У центрах та відділеннях надаються послуги із соціальної реабілітації та адаптації, психологічної діагностики та корекції, педагогічної та логопедичної корекції, медичного супроводу, лікувальний масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні заходи. 

Реабілітація дітей проводиться у комплексі, що включає групові та індивідуальні заняття фахівців, а так само індивідуальні заняття вдома. Для забезпечення поліпшення життєдіяльності та соціальної активності дітей, розвитку творчих здібностей, розкриття індивідуальних можливостей і адаптації в соціумі в центрах проводяться культмасові заходи, фітотерапія, аероіонотерапія.

Цільове призначення Центрів є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю до 18 років, а також дітей, які мають ризик отримати інвалідність, спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, проведення медичного супроводу дітей з інвалідністю, створення передумов для їх максимальної інтеграції у суспільство та забезпечення підготовки батьків, що виховують дітей з інвалідністю, до продовження реабілітаційного процесу цих дітей поза межами Центрів (соціально-педагогічний патронат таких сімей).

Завдяки реабілітаційним послугам створюються і забезпечуються умови для  повернення  особи з інвалідністю до  активної участі у житті, відновлення її соціального статусу, здатності до самостійної  суспільної  і  родинно-побутової  діяльності, отримання освіти, в подальшому сприяння її професійному самовизначенню на основі врахування стану здоров'я,  освітнього  і професійно-кваліфікаційного    рівнів та потреб галузей економіки. Своєчасно надані реабілітаційні послуги дітям групи ризику значно знижують рівень інвалідізації таких дітей.

 

Більш детальну інформацію ви можете дізнатися за місцем проживання в Управліннях соціального захисту районних державних адміністрацій