• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Проведено робочу нараду з питань забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, реабілітації дітей з інвалідністю в умовах карантину

eye

970

Особам з інвалідністю

img

Департаментом соціального захисту населення проведено робочу нараду в онлайн-режимі із керівниками та спеціалістами Управлінь соціального захисту населення міст обласного значення та районів області з питань забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації та використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Під час наради були обговорені питання ефективного використання бюджетних коштів за напрямком КПКВ 2507030 «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації» станом на 01.07.2020 року.

Також були обговорені питання забезпечення реабілітацією дітей з інвалідністю в місцевих Центрах реабілітації та за межами області. Зроблено акцент на особливостях направлення дітей на реабілітацію в умовах карантину та на необхідності врахування епідеміологічної ситуації в регіоні, до якого направляється дитина.

Наголошено на необхідності активізувати роботу Новопсковського, Станично-Луганського, Попаснянського, Білокуракінського та Сватівського районів у роботі з підприємствами, які забезпечують відповідними технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в частині укладення договорів та їх оплати в межах бюджетних призначень.

Довідково.   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває близько 20 тис осіб з інвалідністю, в тому числі близько 1,9 тис дітей з інвалідністю.

Потреба у коштах на оплату попередніх замовлень на виготовлення технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю станом на 01.07.2020 склала 12,4 млн грн. Від Мінсоцполітики в Луганську область вже надійшли бюджетні кошти в сумі 8,8 млн грн.

Станом на сьогодні управліннями області зареєстровано та взято на облік  в Держказначействі Луганської області 427 договорів на загальну суму 8,3 млн. грн. З них сплачено (перераховано) підприємствам за отримані ТЗР 6,5 млн. грн, що склало всього 73,9% від загального фінансування.

В поточному році Фондом соціального захисту інвалідів на область розподілені кошти у сумі понад 1,8 млн. грн.. що дає змогу забезпечити реабілітаційними послугами за рахунок коштів державного бюджету 97 дітей з інвалідністю різних нозологій.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»,  у 2020 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволяє  забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

В поточному році 74 реабілітаційних центрів України пропонують свої послуги для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю. Порядком передбачено, що бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування закладам охорони здоров’я, реабілітаційним установам вартості заходів із реабілітації дітей, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Відповідно до Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” реабілітаційна установа ? установа, підприємство, заклад, у тому числі їх відділення, структурні підрозділи, незалежно від форми власності, що здійснює реабілітацію осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю відповідно до державних соціальних нормативів у сфері реабілітації.

Відповідно до Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров'я заклад охорони здоров'я” заклад охорони здоров’я ? юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

Перелік реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи.

Для забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник повинен звернутися до управління соціального захисту населення та подати заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу.

Більш детальна інформація за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu

 

 

img

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію