• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Внутрішньо переміщені особи зможуть надалі отримувати виплати

eye

1380

Внутрішньо переміщеним особам

img

Кабмін продовжив терміни «пільгового режиму» соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб на час карантину та ще одного додаткового місяця по його закінченню. ВПО зможуть надалі отримувати виплати без звернення до органів соціального захисту населення.

«Строк виплати грошової допомоги в раніше встановленому розмірі продовжено на період карантину та на один місяць після його скасування без звернення особи до уповноваженого органу», - йдеться в постанові Кабміну № 491 від 17 червня 2020 р. «Про внесення змін до порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (чинна з 19.06.2020).

По закінченні карантину Кабмін також уповноважує відповідальний орган здійснити перерахунок виплат: якщо ВПО отримала більше, надлишкові кошти доведеться повернути, якщо менше – недоотримані гроші доплатять.

Нагадаємо, що в березні 2020 ВРУ тимчасово заборонила здійснювати будь-які перевірки фактичного місця проживання або перебування ВПО при призначенні або відновленні соціальних виплат. ВПО не треба підтверджувати присутність на підконтрольній Уряду території, щоб зберегти статус і без перешкод після карантину отримати нараховані пенсії та інші соціальні виплати.  

Розмір грошової допомоги для ВПО у 2020 році становить 1 тис. грн на одну людину: особам, які отримують пенсію; дітям; іншим особам, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю); особам, які досягли 18-річного віку, які продовжують навчання на денній формі в установах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

  • 442 грн - для працездатних осіб;
  • для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Сім’я не може отримувати більш ніж 3000 грн на сім’ю. Якщо до складу сім’ї входить одна людина з інвалідністю або дитина з інвалідністю - 3 400 грн; для багатодітної сім’ї - 5 тис. грн; на сім’ю, до складу якої входять дві і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю) максимальний розмір не обмежується.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію