• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

eye

938

Ветерани війни у тому числі учасники АТО/ООС

img

Указом Президента України від 17.11.2000 № 1245/2000 на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань установлено День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, який відзначається щорічно 22 червня у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Постановою Верховної ради України від 20.05.2011 № 3430-VI запроваджено всеукраїнську хвилину мовчання у цей день. Згідно з документом, Кабінету Міністрів України доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення Державного Прапора України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади, державних підприємств, установ і організацій на території України, закордонних дипломатичних та інших установ України, а також забезпечувати проведення хвилини мовчання на вшанування пам'яті за загиблими.

Останній призов на фронт у складі Радянської армії відбувся у 1945 році. Призивали хлопців 1926-1927 років народження. Таким чином, наймолодшому фронтовику має бути 93 роки.

За даними органів соціального захисту населення області, станом на                      1 червня 2020 року в області проживає 6567 ветеранів Другої світової війни, які відважно захищали Батьківщину.

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію