• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством

eye

309

Запобігання насильству, торгівлі людьми та ґендерна рівність

img

18 червня 2020 року у форматі онлайн відбулося обговорення питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному із конфліктом в Україні за участю представників влади, міжнародних та громадських організацій, а також постраждалих від такого насильства. Захід ініційовано Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики спільно зі структурою ООН Жінки в Україні до Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, який засновано резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 19 червня 2015 року.

З вітальним словом до учасників обговорення звернулися Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Уповноважена представниця Посольства Швеції в Україні Ольга Сєдова, заступниця голови Комітету, Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Неллі Яковлєва, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, в.о. Голови Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноська.

Від Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації до онлайн обговорення долучилися директор Департаменту Елеонора Поліщук та фахівці, відповідальні за напрямок запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Під час заходу представниками влади, міжнародних та громадських організацій у форматі питань, відповідей та пропозицій вивчалися питання законодавчого забезпечення проблеми сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, обговорювалися нагальні кроки у протидії та реагуванні на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні.

Учасники онлайн зустрічі були ознайомлені з досвідом постраждалих та даними регулярного моніторингу Моніторингової місії ООН з прав людини.

Міжнародною консультанткою з питань сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, ООН Жінки Єтою Краснікі було презентовано досвід Балканських країн у протидії сексуальному насильству, пов’язаному із конфліктом – законодавче забезпечення та програми допомоги постраждалим.

За підсумками онлайн обговорення були сформульовані рекомендації з протидії сексуальному насильству, пов’язаному із конфліктом, попередження та недопущення повторення таких злочинів та надання комплексної допомоги постраждалим, які будуть використані в контексті підготовки Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію