• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Проведено нараду з питань реалізації щодо виплати грошової компенсації

eye

1057

Державні допомоги та компенсації

img

09 червня 2020 року під головуванням заступниці голови Луганської облдержадміністрації Катерини Безгинської проведено нараду з питань реалізації в Луганській області законодавства щодо виплати грошової компенсації для отримання жилих приміщень пільговим категоріям осіб. Участь у заході взяли директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук.

Елеонора Поліщук розповіла, що Урядом було внесено зміни до постанов, які регулюють питання надання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення таким категоріям осіб:

- внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (Постанова КМУ від 18.04.2018)

- членам сімей загиблих та особам з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ груп, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (Постанова КМУ від 19.10.2016
№ 719);

- членам сімей загиблих та особам з інвалідністю внаслідок війни
І та ІІ груп
, які брали участь у бойових діях на території інших держав (Постанова КМУ від 28.03.2018 № 214);

- членам сімей загиблих та учасникам Революції Гідності (Постанова КМУ від 20.02.2019 № 206).

Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем програм замість Мінсоцполітики визначено Міністерство у справах ветеранів України.

Також:

  • розширено повноваження комісій, які призначають грошову компенсацію, надано можливість проведення перерахунку розміру грошової компенсації у разі змін у складі сім’ї заявника;
  • заявник зобов’язаний протягом 30 календарних днів інформувати у письмовому вигляді орган соціального захисту населення про зміни у складі сім’ї;
  • розмір грошової компенсації підлягає перерахунку у разі зміни опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра житла без звернення заявника;
  • збільшено термін для обстеження матеріально-побутових умов заявника з 5 до 10 робочих днів;
  • виключено вимогу щодо необов’язкового перебування на квартирному обліку малолітніх та неповнолітніх дітей, на яких розраховується грошова компенсація.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019
№ 206 особи, які потребують забезпечення грошовою компенсацією, в області відсутні.

У постанові Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 214 виключено умову перебування на квартирному обліку членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи станом на 1 січня 2018 року. На сьогодні це надасть у 2021 році право на отримання грошової компенсації 3 особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи в області.

У поточному році Департаментом подано потребу (станом на
1 березня) майже на 770 тис. грн для дружини загиблого з Новоайдарського району.

Протягом минулих років забезпечено житлом 2 особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи на загальну суму 1524,123 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 на квартирному обліку в області перебувають 8 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 3 члена сім’ї загиблих.

У поточному році Департаментом подано потребу (станом на 1 квітня) майже на 10 млн грн для 3 членів сімей загиблих та 8 осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи (м. Сєвєродонецьк, м. Лисичанськ, Кремінський район, Новопсковський район, Старобільський район).

Протягом минулих років забезпечено житлом 11 членів сімей загиблих та 1 особу з інвалідністю внаслідок війни І групи на загальну суму 6 980,298 тис. грн.

У постанові Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280 змінено дату подачі потреби – станом на 1 квітня поточного року (замість 1 березня).

У поточному році Департаментом подано потребу близько
841,0 млн грн
для 3 осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та 836 учасників бойових дій (з усіх міст та районів області).

Протягом минулих років забезпечено житлом 1 особу з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та 9 учасників бойових дій на загальну суму 8 297,309 тис. грн.

На даний час урядом коштів по жодній з програм не виділено.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію