• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Відбувся онлайн воркшоп за темою: «Аудит безпеки громадських місць»

eye

977

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

img

img

04 червня 2020 року організацією ООН Жінки проведено онлайн воркшоп за темою: «Аудит безпеки громадських місць» за методикою Флагманської Ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста і безпечні громадські простори для жінок і дівчаток» для пілотних громад Донецької, Луганської та Запорізької областей. До заходу долучилися директор Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук та фахівці Департаменту.

Учасникам розповіли про перший в Україні досвід впровадження вказаної Глобальної ініціативи в місті Рубіжне, яке долучилося до неї у 2018 році. У травні 2020 року затверджено міську програму «Рубіжне — безпечне місто» на період 2020-2022 років. До програми включені низка заходів та напрямів діяльності, що покликані створити безпечний громадський простір для жінок і дівчат шляхом впровадження моделей щодо запобігання і протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству, сексуальних домагань та подолання ґендерних стереотипів. Зокрема, програмою передбачено прийняття місцевих нормативно-правових актів та залучення громадськості і бізнесу, організацію безпечного переміщення громадян, особливо жінок і дівчат, у громадському просторі (освітлення вулиць, у першу чергу пішохідних зон, прибудинкових територій, безпечна робота міського транспорту, охорона та благоустрій покинутих архітектурних будівель тощо), удосконалення системи заходів щодо організації громадського правопорядку, інформаційно-просвітницька робота із населенням, удосконалення системи надання соціально-психологічної, медичної допомоги постраждалим від насильства, організацію безпечного творчого простору для змістовного дозвілля молоді.

Програмою передбачено фінансування в сумі 4 622,0 тис.грн, зокрема з міського бюджету – 687,0 тис.грн, з інших джерел – 3935,0 тис.грн.

У лютому 2020 року в місті Рабат (Марокко) виконуючий обов’язки мера, секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков взяв участь у
V Всесвітньому форумі лідерів безпечних міст та безпечних публічних просторів і Третій глобальній зустрічі мерів міст, які реалізують дану програму.

Під час воркшопу учасники дізналися про специфіку сексуальних домагань у громадських місцях. Зазначено, що згідно проведеного дослідження, зокрема, в місті Рубіжне, багато жінок і дівчат не розуміють, що, наприклад, непристойні вигуки на вулиці, дотики у громадському транспорті є саме сексуальними домаганнями.

Поінформовано про проведений в Рубіжному в минулому році аудит безпеки міста, за підсумками якого сформовано інтерактивну карту небезпечних місць. Подібні аудити безпеки на Луганщині заплановано провести також у місті Золоте та смт Новоайдар, що знаходяться на лінії розмежування із тимчасово непідконтрольною територією. У ході воркшопу представлено покрокову методику проведення таких аудитів.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

На Луганщині обговорювали заходи реагування на випадки домашнього насильства

і насильства за ознакою статі та механізми надання дієвої допомоги постраждалим особам.

eye

1110

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

27 липня 2020 14:21

Відбувся онлайн воркшоп за темою: «Аудит безпеки громадських місць»

на прикладі аудиту безпеки для жінок і дівчат міста Рубіжне Луганської області

eye

978

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

04 червня 2020 16:27

Катерина Безгинська презентувала досвід Луганщини із резолюції ООН 1325

Катерина Безгинська презентувала досвід Луганщини із впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в ході всеукраїнського «круглого столу»

eye

1045

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

29 квітня 2020 10:27

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію