• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Рубіжне, що на Луганщині, є першим містом України, яке прийняло місцеву програму

eye

457

Запобігання насильству, торгівлі людьми та ґендерна рівність

img

27 травня 2020 року міська рада постраждалого від конфлікту Рубіжного Луганської області прийняла місцеву програму «Рубіжне — безпечне місто», що має на меті запобігти сексуальному насильству та сексуальним домаганням у громадських просторах і створити безпечні та стійкі міста.

«Базуючись на результатах оглядового дослідження та аудиту безпеки, проведеного в Рубіжному, міська рада розпочала консультації з громадянським суспільством і створила робочу групу з розробки міської програми «Рубіжне — безпечне місто» на період 2020-2022 років щодо запобігання сексуальному насильству та сексуальним домаганням по відношенню до жінок і дівчат у громадських місцях. Програма була нещодавно прийнята і ми готові розпочати її реалізацію. Я сподіваюсь, що Рубіжне стане прикладом для інших міст України, які розглядають питання про прийняття відповідних програм, що спрямовані на подолання викликів у питаннях безпеки жінок та дівчат у громадських просторах», — заявив Анатолій Бусєнков, виконуючий обов’язки міського голови Рубіжного.

Додатково.

Ініціатива «Безпечні міста та безпечні публічні простори» у Рубіжному реалізується у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. Програму підтримують
12 міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Рубіжне – перше місто в Україні, яке реалізує Глобальну Флагманську ініціативу ООН Жінки щодо безпечних міст та безпечних громадських просторів для жінок і дівчат. Понад 40 міст з усього світу запустили комплексні програми в рамках цієї ініціативи, яка спрямована на припинення сексуального насильства в громадських просторах та створення безпечних міст. У 2018 році Рубіжне стало 36-м містом світу, що доєдналося до ініціативи разом із такими містами як Лондон, Мадрид, Каїр, Едмонтон та інші.

У травні 2019 року, спільно з представницями груп самодопомоги та поліції, проведений перший аудит безпеки, за результатами якого створена інтерактивна карта небезпечних громадських просторів для жінок і дівчат міста Рубіжне. У жовтні відбулось офіційне представлення результатів аудиту безпеки, за підсумками якого була створена робоча група по розробці міської цільової програми «Рубіжне – безпечне місто» на період 2020-2022 років, затвердженої у травні 2020 року.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію