• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Внутрішньо переміщені особи зможуть змінювати виборчу адресу

eye

338

Внутрішньо переміщеним особам

img

8.05.2020 на черговому засіданні Центральна виборча комісія Постановою № 88 затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та встановила форму відповідної заяви виборця.

Цей документ робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб.

З першого липня цього року, (відколи набере чинності постанова Комісії) особи, які проживають не за місцем реєстрації, зможуть реалізувати свої виборчі права.

Що потрібно зробити виборцю, щоб змінити виборчу адресу?

- подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) у паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису. Або ця заява в паперовій формі може бути подана через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Можливість подати заяву онлайн або через уповноважену особу має на меті полегшити життя, зокрема, і людям з інвалідністю;

- не пізніше, ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або референдуму, а також не частіше, як один раз на 180 днів;

- до заяви повинна додаватися копія документу, що підтверджує фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою.

Далі заява розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п'ятнадцяти днів від дня її отримання. У разі виявлення недоліків виборцям надаватиметься можливість для їх усунення, що не вважатиметься подачею нової заяви та не позбавлятиме виборців відповідного права в зв'язку із можливим пропуском строків.

Зразок відповідної заяви буде знаходитись у приміщенні органу ведення ДРВ.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію