• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Відбулося чергове засідання національного та регіональних саб-кластерів

eye

926

Запобігання насильству, торгівлі людьми та ґендерна рівність

img

img

22 травня 2020 року відбулося засідання національного та регіональних Луганського і Донецького саб-кластерів з питань запобігання ґендерно обумовленого насильства. На Луганщині саб-кластер працює із 2015 року, його співголовами є Фонд ООН у галузі народонаселення та Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації.

Традиційно, саб-кластер є комунікаційним майданчиком для обміну останніми новинами та перспективними планами у сферах реагування і профілактики домашнього насильства та насильства за ознакою статі між представниками громадських, міжнародних організацій та органів державної влади. Під час засідання члени саб-кластеру поділилися змінами у своїй роботі, що викликані карантинними обмеженнями та поширенням коронавірусної інфекції. Зокрема, обговорено зміни в роботі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, акцентовано увагу на посиленні інформаційно-роз'яснювальної роботи.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Олена Гарькавець розповіла про постійне збільшення кількості офіційних звернень із приводу вчинення домашнього насильства, що фіксується місцевими органами влади. Вона зазначила, що наразі в області допомогу постраждалим надають вже 10 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, на базі гінекологічних відділень продовжують роботу 5 кабінетів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги жінкам. Директор Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги розповіла про роботу регіональної «гарячої лінії» з питань запобігання та протидії домашньому і ґендерно обумовленому насильству, дискримінації за ознакою статі.

Партнерські організації розповіли про оновлення в роботі щодо запобігання та протидії домашньому насильству в умовах карантину. Зокрема, представники організації Help Age поінформували про посилення уваги щодо протидії насильству по відношенню до осіб похилого віку. Зазначено, що невдовзі підопічні закладів для осіб цієї категорії Луганської та Донецької областей отримають гігієнічні набори та інформаційні матеріали за тематикою протидії насильству.

Представниця громадської організації «Ла Страда Україна» зазначила, що за час карантину фіксується збільшення дзвінків на «гарячу лінію», що діє на базі цієї організації, на 20%-30%, особливо зростає кількість звернень через електронні канали зв’язку.

Крім того, члени саб-кластеру розповіли про початок навчання громадських активістів Луганської, Донецької та Запорізької областей реагуванню на факти насильства. Фондом ООН у галузі населення анонсовано низку вебінарів за темою запобігання та протидії насильству, що розпочнуться вже з наступного тижня. Обговорено також перспективи співпраці щодо навчання психологів роботі із кривдниками.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію