• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Відбулася зустріч із міжнародною консультанткою ООН Жінки

eye

941

Запобігання насильству, торгівлі людьми та ґендерна рівність

img

У відповідь на те, що Уряд України взяв зобов’язання розробити та впровадити ефективні заходи щодо попередження та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом в Україні, структура ООН Жінки запросила міжнародну консультантку Єту Краснікі, яка є заступницею Голови Урядової комісії з питань визнання та перевірки випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом у Косово.

Згідно з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, в Україні», що проведено з 14 березня 2014 року по 31 січня 2017 року, немає підстав вважати, що на Луганщині сексуальне насильство використовується у стратегічних чи тактичних цілях. Переважна більшість випадків, задокументованих УВКПЛ, свідчить, що сексуальне насильство використовується як метод катувань або жорстокого поводження у контексті тримання під вартою, пов’язаного зі збройним конфліктом у східній Україні, а також в Автономній Республіці Крим.

Разом із тим, варто розуміти, що збройний конфлікт підвищує ризики вчинення сексуального насильства. 20 травня 2020 року в режимі відеоконференції відбулася зустріч із міжнародною консультанткою ООН Жінки Єтою Краснікі щодо роботи з питань запобігання та протидії сексуальному насильству в Луганській області в умовах конфлікту. Участь у заході взяли заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська, директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук, фахівці Департаменту, директори Луганського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги, представники ГУНП в Луганській області, сфер освіти, охорони здоров'я, бюро вторинної правової допомоги, експертки ООН Жінки.

Елеонора Поліщук розповіла про постійне збільшення кількості офіційних звернень з приводу вчинення домашнього насильства, роботу спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, серед яких наразі
10 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, 5 кабінетів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги жінкам, постраждалим від сексуального насильства, регіональна «гаряча лінія» з питань запобігання та протидії домашньому і ґендерно обумовленому насильству та дискримінації за ознакою статі. Також, учасники обговорили систему взаємодії суб’єктів, що працюють у сфері реагування на сексуальне насильство.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію