• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

5 травня — Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю

eye

1001

Особам з інвалідністю

img

Цей день стосується кожного та важливий для суспільства в цілому, бо інвалідність — це лише справа часу. Як би це сумно не звучало!

 

У цей день світова спільнота має на меті привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, адже часто права цих людей порушуються і вони відчувають себе незахищеними або дискримінованими, стикаючись з бар'єрністю у багатьох сферах життя.

Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю бере від 1992 р. Саме тоді, 5 травня, люди з інвалідністю з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права та проти дискримінації. Цій події передувало міжнародне десятиліття ООН у 80-90-х, присвячене особам з інвалідністю, протягом якого проблема порушення прав тільки актуалізувалась.

До цього дня, у радянський період, люди з інвалідністю намагались відстоювати свої права, але їх спроби були марними. Ще в далекому 1956 р. пройшла перша демонстрація 30 людей на мотоколясках, які прагнули створити товариство, що захищало б їх права, але тоді учасники акції отримали відмову від влади. Роки йшли, у 70-х почали з'являтись громадські організації, а наприкінці 80-х почав оформлюватись рух за права.

Щороку особами з інвалідністю в Україні стають декілька тисяч чоловік..

Проте, незважаючи на низку заходів, які вживаються державою для покращення становища людей з інвалідністю, люди з інвалідністю не мають змоги повною мірою реалізовувати свої права нарівні з іншими громадянами, зокрема у сферах освіти, охорони здоров’я, праці, користування транспортними послугами, безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, доступу до інформації та реалізації виборчих прав.

 

На сьогодні поки що не вдалося створити цілісну універсальну систему медичної та соціальної реабілітації людей з інвалідністю. Рівень соціального захисту цієї категорії громадян не дозволяє забезпечувати їм достатній життєвий рівень.

Першочерговим завданням для органів державної влади в сумісній роботі з громадськими організаціями людей з інвалідністю є створення толерантного суспільства, працювати за принципом  «рівний-рівному», стимулювати та надавати можливість людей до незалежного способу життя, наголошуючи на тому, що людина з інвалідністю — це повноціний член/членкиня суспільства.

Сьогодні, для України питання захисту прав людей з інвалідністю набуває ще більшого значення у зв’язку із війною, внаслідок якої збільшується кількість громадян із тяжкими травмами та ушкодженням здоров’я як серед військових, так і серед мирного населення.

Саме тому, вкрай важливо Державі системно підвищувати якість реабілітаційних послуг, стимулювати розвиток громадських об’єднань осіб з інвалідністю, запроваджувати прозорі та зрозумілі механізми їх підтримки.

 

Не мовчіть, якщо відчуваєте несправедливість по відношенню до себе або інших. Тільки сумісними зусиллями можемо подолати це!

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію