• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Катерина Безгинська презентувала досвід Луганщини із резолюції ООН 1325

eye

1044

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

img

28 квітня 2020 року в режимі відеоконференції відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Підведення підсумків виконання Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року». У заході взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Вадим Пристайко, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, заступники міністрів з питань соціальної політики, охорони здоров'я, оборони, внутрішніх справ, закордонних справ, Урядова Уповноважена з питань ґендерної політики, низка партнерських неурядових організацій.

Луганщина із 2016 року активно долучилася до впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». У ході засідання «круглого столу» заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська розповіла, що в області ще у 2016 році затверджено Регіональний план дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 на період до 2020 року. За словами Катерини Безгинської, Регіональний план – це абсолютно «живий» дієвий документ, в який вже двічі вносилися зміни, виходячи із практичного досвіду його реалізації та з урахуванням пропозицій за підсумками трьох проведених моніторингів неурядових організацій. За підтримки структури ООН Жінки та її партнерів у 6 громадах Луганщини розроблені місцеві плани дій. З метою запобігання сексуальному насильству, пов’язаному із конфліктом, у 2018 році місто Рубіжне першим в Україні долучилося до Глобальної Ініціативи «Безпечні міста та безпечні публічні простори». Метою є створення в місті безпечного інклюзивного простору для жінок і дівчаток.

Катерина Безгинська зазначила, що у 2018 році в області сформована коаліція «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека», до складу якої увійшли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, патрульної поліції, громадських організацій, у тому числі, із сільської місцевості та населених пунктів, розташованих на лінії розмежування. У рамках роботи коаліції було реалізовано два проєкти: «Жінка – захисниця», спрямований на підвищення обізнаності жінок, які мешкають у малих громадах, щодо дій в надзвичайних ситуаціях, та «Луганський обласний ґендерний ресурсний центр», у рамках якого проведено 6 виїзних семінарів для фахівців шести ОТГ та керівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, що координують впровадження резолюції 1325 на місцях та низку інших активностей.

У рамках співпраці з ООН Жінки та коаліцією досвід Луганщини щодо виконання резолюції в минулому році було презентовано на міжнародній конференції в місті Тбілісі. Також, представники Луганщини із числа фахівців обласного, місцевого рівнів, громадських активісток взяли участь у двох інформаційних візитах із обміну досвідом щодо імплементації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 у Грузії та Литві.

Задля донесення широким верствам громадськості засад резолюції 1325 у минулому році членами коаліції сформовано та затверджено комунікаційний план. У рамках виконання плану, у грудні 2019 року проведено два конкурси за темою «Жінки та чоловіки – долаючи стереотипи»: фотоконкурс та конкурс для журналістів та блогерів.

З метою надання підтримки жінкам, чоловікам та дітям, постраждалим від насильства, в області працюють спеціалізовані служби підтримки постраждалих, серед яких 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, 5 кабінетів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги на базі гінекологічних відділень місцевих лікарень, регіональна «гаряча лінія» з питань запобігання та протидії домашньому і ґендерно обумовленому насильству та дискримінації за ознакою статі, а невдовзі в області буде відкрито перший кризовий притулок для жінок, постраждалих від насильства.

Під час заходу представники різних відомств та областей поділилися досвідом і пріоритетами у впровадженні резолюції. У зв’язку із закінченням строку дії Національного плану у 2020 році, експертами було презентовано структуру нового плану на період до 2025 року.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

На Луганщині обговорювали заходи реагування на випадки домашнього насильства

і насильства за ознакою статі та механізми надання дієвої допомоги постраждалим особам.

eye

1110

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

27 липня 2020 14:21

Відбувся онлайн воркшоп за темою: «Аудит безпеки громадських місць»

на прикладі аудиту безпеки для жінок і дівчат міста Рубіжне Луганської області

eye

977

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

04 червня 2020 16:27

Катерина Безгинська презентувала досвід Луганщини із резолюції ООН 1325

Катерина Безгинська презентувала досвід Луганщини із впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в ході всеукраїнського «круглого столу»

eye

1045

Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі

29 квітня 2020 10:27

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію