• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

24 квітня 34 річниця Чорнобильської трагедії

eye

1092

Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

img

img

26 квітня 1986 року на ЧАЕС сталася найбільша в історії атомної енергії аварія. Трагедія забрала життя 35 тисяч українців, кожен десятий з яких луганчанин.

На сьогоднішній день у Луганській області нараховується більше 3 тисяч безпосередніх учасників ліквідації, які мають першу, другу та третю категорії. Луганщина відрядила багато своїх фахівців: міліціонерів, пожежних, будівельників, медичних працівників – на боротьбу з невідомою та неконтрольованою стихією.

У вічній скорботі ми схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вони виконали свій найвищий синівський обов'язок перед рідною землею і народом – зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч.

А наш синівській і громадянський обов’язок – забезпечити гідні умови живим учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Одним із основних напрямків в роботі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації є соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На обліку в органах соціального захисту населення, станом на 01.04.2020 року обліковується 3757 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,         крім того, близько 700 чоловік - це ліквідатори з числа внутрішньо переміщених осіб.

            Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи провадиться за двома основними напрямами - це державні програми, які фінансуються за рахунок державного бюджету та обласна цільова програма на 2019-2021 роки, яка фінансується за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

За рахунок державного бюджету Департамент реалізує 6 програм, основні з них це:

  • щомісячна грошова компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалим особам, що належать до I та II категорій;
  • виплата підвищених стипендій та надання додаткової відпустки постраждалим громадянам;
  • організація і проведення санаторно-курортного лікування.

Для виконання цих завдань для Луганської області на 2020 рік передбачено 12,0 млн грн.

Станом на 01.04.2020 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено з державного бюджету 3,5 млн грн, з них:

  •  Щомісячна грошова допомога на харчування чорнобильцям 1 та 2 категорій склала – 2,9 млн грн.
  • Санаторно-курортне лікування – 0,2 млн грн.
  • Виплата підвищених стипендій та надання додаткової відпустки постраждалим громадянам – 0,2 млн грн.

Також, постраждалі громадяни мають право на оформлення на вибір пільги або субсидії на оплату жиліщно-комунальних послуг (ЖКП).

          Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 31.05.2019 № 480 (зі змінами від 15.10.2019 № 862) затверджено: Регіональну цільову програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2019-2021 роки

         Метою обласної Програми є додаткове забезпечення та вирішення проблем соціального та медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

        У містах і районах області діють також місцеві програми.

        Загальне заплановане фінансування обласної Програми на 3 роки становить більше 10 млн грн.

        У 2020 році на виконання обласної Програми передбачено фінансування у сумі,   - 3,3 млн грн., в тому числі з:

-областного бюджету  - 2,8 млн грн.

-місцевого бюджету     -0,5 млн грн.

        Станом на 01.04.2020 року вже профінансовано на заходи Програми – 0,7 млн грн.

Необхідно зазначити, що за основним напрямом Програми, а це «Пільги на медичне обслуговування чорнобильців» у разі їх амбулаторного лікування,  на поточний рік передбачено 2,8 млн грн., що на 8% відсотків більш, ніж у 2019 році (2019 рік -2,6 млн грн.)

Станом на 01.04.2020 року з обласного бюджету вже профінансовано – 0,5 млн грн.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію