• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Фахівці соціальної сфери Луганської області долучилися до відеопрезентації

eye

908

Запобігання насильству, торгівлі людьми та ґендерна рівність

img

21 квітня 2020 року в режимі відеоконференції відбулася презентація Оперативного ґендерного аналізу впливу коронавірусної інфекції в Україні. Аналіз проведено організацією ООН Жінки. До відеопрезентації долучилися директор Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук, фахівці Департаменту, директор Луганського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Єременко. В умовах карантинних обмежень аналіз проведено за допомогою онлайн опитувань та телефонних інтерв’ю. Експертами та експертками проаналізовано склад органів реагування на коронавірус, нормативно-правові акти із даної теми, економічні виклики, що постають перед жінками і чоловіками після карантину, окрему увагу приділено вразливим категоріям жінок.

Так, виявлено, що до складу органів реагування на коронавірусну інфекцію, що створені при органах влади різного рівня у вигляді штабів, комісій та робочих груп, у середньому включено усього 20% жінок. Проаналізовано 182 нормативно-правових акти органів влади різних рівнів, спрямованих на боротьбу із поширенням вірусу. Вказані нормативні документи не містять дискримінаційних норм, однак, не відображають потреб вразливих груп населення, виключенням є тільки пенсіонери та безробітні. Згідно зі статистичними даними, найбільшою популярністю серед українок, які працюють за кордоном, користуються Польща та Італія. Наразі жінки, які повернулися додому із цих та інших країн та є не обслідуваними, входять до групи ризику щодо захворюваності. Також, серед медичних працівників більшість становлять саме жінки, тому ризики захворіти підвищуються.

Говорячи про зміни в розподілі хатніх обов’язків, викликаних карантином, зазначено, що у жінок значно збільшилася кількість часу на виконання хатньої роботи. Особливо це стосується збільшення уваги дистанційному навчанню дітей. Серед опитаних жінок та чоловіків, які в умовах карантину продовжують працювати, кількість годин на роботі збільшилася у 16,5% жінок та у 10,9% чоловіків. Побоювання щодо втрати роботи однакові як у жінок, так і у чоловіків.

За результатами Оперативного ґендерного аналізу впливу коронавірусної інфекції в Україні експертами та експертами ООН Жінки сформовано рекомендації міністерствам, обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування.

Назад до розділу

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію